o nás

Jsme mladá rodinná firma z Bílovce, která si na konci roku 2014 otevřela obchůdek s poctivými potravinami, farmářským zbožím a kvalitními lahůdkami s názvem Gurmánský krámek. V dubnu roku 2016 jsme se rozhodli krámek uzavřít a věnovat se výrobě vlastní produkce a jejímu prodeji na akcích po celé ČR.  Z názvu obchodu se tím pádem stala značka našich výrobků, postupem času ke značce přibylo i naše motto "s úctou k chuti", kterým se při našem podnikání řídíme.

Zabýváme se výrobou ovocných a bylinných sirupů bez konzervantů, aromat, barviv a jiných chemických látek (i bez kyseliny citronové), čistě se 100% citronovou šťávou. Kromě sirupů na farmářských trzích, jarmarcích, poutích, gastrofestivalech a jiných akcích našim zákazníkům nabízíme i domácí limonády, teplé nápoje (v chladném počasí) a míchané drinky s alkoholem. Vše vyrobeno z našich sirupů.

Garantujeme Vám, že při výrobě nepoužíváme žádné náhražky, aromata, barviva, chemická sladidla, zahušťovadla, konzervanty ani jinou umělou chemii. Naše výrobky navíc neobsahují ani gram kyseliny citronové, která se jinak běžně nachází skoro ve všech potravinách. O sirupech, bohužel i těch domácích, ani nemluvě. Respektujeme to, že samotná kyselina citronová patří k bezpečným potravinám, nicméně je to chemicky vyrobená náhražka, která na chuti rozhodně nepřidá, ba naopak máme od zákazníků zpětnou vazbu, že si u nás konečně koupili sirup, ze kterého je nepálí žáha. K nutnému okyselení výrobků používáme 100% citronovou šťávu z koncentrátu (nikoliv citronku, kterou znáte ze supermarketů, a která je vyrobena právě z kyseliny citronové)  - do budoucna plánujeme citrony lisovat čerstvě.

To, že je něco z koncentrátu nutně neznamená, že je něco špatné. Jde o ušetření nákladů za logistiku. Surovina, v našem případě citronová šťáva se ve speciálních kádích svaří na co nejmenší množství a pak se po převozu do místa prodeje opět naředí vodou. Každé ovoce obsahuje minimálně 70-90% vody tudíž nejde o nic drastického, vše se vrátí do půvdního stavu, jen to má jednu malou drobnost. V našem případě citron svařením ztratí vitamín C a jiné živiny. Což ale v našem procesu výroby sirupů nemá žádný vliv - jde nám o to, aby citronová šťáva sirup okyselila a osvěžila, to pořád udělá o dost líp než kyselina citronová. O zdraví prospěšné látky se postarají hlavní suroviny, u kterých naopak dáme ruku do ohně za to, že z koncentrátu nejsou. 

Sladíme bílým řepným cukrem! Slýcháváme od zákazníků různé stesky, jaká je škoda že používáme cukr, proč nepoužíváme třtinový, nebo fruktózu  apod. Tak tedy: cukr je vynikající konzervant a díky tomu nemusíme do našich sirupů přidávat jakékoliv jiné chemické látky, díky kterým takzvaně vydrží. Třtinový cukr je v podstatě to samé jako cukr řepný, jen je vyroben z jiné suroviny, je několikanásobně dražší a obsahuje jen nepatrné množství vitamínů a stopových prvků navíc. Při bezpečné konzumaci cukru téměř nedosažitelných. Je to prostě pořád cukr!

Ve většině průmyslově vyráběných sirupů můžeme taky narazit na tzv. glukózo-fruktózový sirup ! Jde o levnější náhražku klasického cukru a je daleko horší pro lidské zdraví, hlavně kvůli fruktóze, která má v tomto sirupu vyšší podíl.  Zatímco většina glukózy putuje do tkání, především do svalů, kde slouží jako zdroj energie, fruktóza míří přímo do jater. Tam se ukládá v podobě glykogenu a díky omezené kapacitě jater se ukládá většina fruktózy rovnou ve formě tuku. I pro cukrovkáře, pakliže jim nechutná  neochucená voda, je daleko přijatelnější pití poctivého, vodou naředěného sirupu s cukrem, než těch odporných umělých náhražek vyrobených z bojových plynů (aspartam). To samé platí o dětech. Nepodléhejme zavádějícím reklamám, použivejme selský rozum. Cukrovka není nemoc z cukru, ale má ji na svědomí špatná činnost slinivky vlivem stresů a nezdravé konzumace jídel. Cukr naše tělo potřebuje, stejně jako tuk - jen jen čistě na nás kolik si ho do těla "nandáme" nedělejme z cukru démona a nevyhánějme démony aspartamem!

Naše sirupy jsou primárně určeny k ředění vodou a slouží k tomu, aby uhasily žízeň a naladily chuťové buňky. Jde nám o chuť - nejsme lidoví léčitelé. Nikdy nebudeme tvrdit že ... když si dáte lžíci našeho borůvkového sirupu před spaním, tak ráno uvidíte o 3 metry dál než včera.. jako to dělají jiní výrobci sirupů, léčitelé.  Zřeďte si raději tu lžíci borůvkového sirupu sklenicí vody a aktivujte hladinu serotoninu (hormonu štěstí), stejně jako se aktivuje po všem výjimečně dobrém.

Nicméně vzhledem k technologii výroby a šetrné pasterizaci si i naše sirupy zachovávají spoustu tělu prospěšných látek. Jejich účinky bohužel, díky lobby výrobců chemických léčiv, publikovat nemůžeme, ale  volně šiřitelné informace o účincích surovin používaných v našich sirupech si můžete přečíst zde

"Táto to není domácí limonáda, to je voda ze šťávou to si uděláme doma". Ano i tohle občas zaslechneme a ano opravdu naše limonády vyrábíme tak, že smícháme náš sirup s chlazenou perlivou či neperlivou vodou - není na tom nic špatného - ono totiž žádná Kofola, Coca cola, Mirinda ani pomerančová dvoulitrovka za 3,90 nevyrostla na stromě - vše začalo sirupem či koncentrátem. Popravdě chápeme, že se lidem, kteří kupují "šťávu" za 7,50 může udělat nevolno při pohledu na naši limonádovou přípravu smile 

O to víc se těšíme až se zase v roce 2019 setkáme s našimi skvělými přáteli, s lidmi co umějí ocenit poctivou práci, s lidmi co mají stejně jako my úctu k chuti...

Děkujeme, že jste!!!

int(1)

co u nás nového...

 • 2.10.2019

  aktuální informace o našich novinkách a místech, kde nás potkáte naleznete na naši facebookové stránce. 

 • 5.2.2019

  dali jsme jméno našemu pojíznému stánku a tak nás na akcích, jarmarcích a festivalech můžete najít pod cedulkou naše SODOfKÁRNA 

 • 10.5.2018

  mandarinkový sirup s rozmarýnem

 • 22.8.2017

  Máme nový sodobar, díky kterému si můžete dát perlivou či neperlivou limonádu

 • 8.6.2017

  1.6. sortiment doplňujeme o Bezinkový sirup s medem a limetkou 

 • 10.5.2017

  přidáváme rakytníkový sirup s moringou - je skvělý !

 • 25.4.2017

  Náš nejnovější sirup z granátového jablka s jitrocelem bez problému prošel ochutnávací zkouškou na Karnevalu chutí v Ostravě - takže Vám jej budeme moc rádi nadále nabízet !

 • 21.3.2017

  22.3.2017 aktualizujeme webové stránky

....

Jsem poctivý živnostník, nikoho neokrádám, mé podnikání není existenčně závislé na dotacích, umím číst a shánět informace, u voleb používám zdravý selský rozum...Je naprosto absurdní, aby mne a další milión živnostníků nazýval plošně zlodějem člověk, bez špetky morálního kreditu a s tunou žluklého másla na hlavě. Slovy klasika - Na rohu ulice vrah o morálce káže...Chci doopravdy lepší Česko - bez bolševiků, estébáků, zlodějů, lhářů, bezpáteřních oligarchů a senilních , věčně opilých narcisů ! Nechci aby se za nás budoucí generace musely stydět !

 „Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí.“ – Benjamin Franklin

Sestavuji aktuální kalendář ...