o nás

Jsme mladá rodinná firma z Bílovce, která si na konci roku 2014 otevřela obchůdek s poctivými potravinami, farmářským zbožím a kvalitními lahůdkami s názvem Gurmánský krámek. V dubnu roku 2016 jsme se rozhodli krámek uzavřít a věnovat se výrobě vlastní produkce a jejímu prodeji na farmářských trzích a akcích po celé ČR.  Z názvu obchodu se tím pádem stala značka našich výrobků, postupem času ke značce přibylo i naše motto "s úctou k chuti", kterým se při našem podnikání řídíme.

Zabýváme se výrobou poctivých ovocných a bylinných sirupů bez konzervantů, aromat, barviv a jiných chemických látek (i bez kyseliny citronové) čistě se 100% citronovou šťávou. Kromě sirupů na farmářských trzích, jarmarcích, poutích, gastrofestivalech a jiných akcích našim zákazníkům nabízíme i domácí limonády, teplé nápoje (v chladné počasí) a míchané drinky s lihovinou. Vše vyrobeno z našich sirupů.

Garantujeme Vám, že při výrobě nepoužíváme žádné náhražky, aromata, barviva, chemická sladidla, zahušťovadla, konzervanty ani jinou chemii. naše výrobky navíc neobsahují ani gram kyseliny citronové, která se jinak běžně nachází skoro ve všech potravinách. O sirupech, bohužel i těch domácích, ani nemluvě. Respektujeme to, že samotná kyselina citronová patří k bezpečným potravinám, nicméně je to chemicky vyrobená náhražka, která na chuti rozhodně nepřidá, ba naopak máme od zákazníků zpětnou vazbu, že si u nás konečně koupili sirup, ze kterého je nepálí žáha. K nutnému okyselení výrobků používáme 100% citronovou šťávu z koncentrátu (nikoliv citronku, kterou znáte ze supermarketů a která je vyrobena právě z kyseliny citronové)  - do budoucna plánujeme citrony lisovat čerstvě.

Sladíme bílým řepným cukrem !  Slýcháváme od zákazníků různé stesky, jaká je škoda že používáme cukr, proč nepoužíváme třtinový, nebo fruktózu  apod. Tak tedy. Cukr je vynikající konzervant a díky tomu nemusíme do našich sirupů přidávat jakékoliv jiné chemické látky, díky kterým takzvaně vydrží. Třtinový cukr je v podstatě to samé jako cukr řepný, jen je vyroben z jiné suroviny, je několikanásobně dražší a obsahuje nepatrné množství vitamínů a stopových prvků navíc. Ale je to pořád cukr !

Ve spoustě průmyslově vyráběných sirupů můžeme taky narazit na tzv. glukózo-fruktózový sirup ! Jde o levnější náhražku klasického cukru a je daleko horší pro lidské zdraví, hlavně kvůli fruktóze, která má v tomto sirupu vyšší podíl.  Zatímco většina glukózy putuje do tkání, především do svalů, kde slouží jako zdroj energie, fruktóza míří přímo do jater. Tam se ukládá v podobě glykogenu a díky omezené kapacitě jater se ukládá většina fruktózy rovnou ve formě tuku. I pro cukrovkáře, pakliže jim nechutná  neochucená voda, je daleko přijatelnější pití poctivého, vodou naředěného sirupu s cukrem, než těch odporných umělých náhražek vyrobených z bojových plynů (Aspartam). To samé platí o dětech. Nepodléhejme zavádějícím reklamám, použivejme selský rozum. Cukrovka není nemoc z cukru, ale má ji na svědomí špatná činnost slinivky vlivem stresů a nezdravé konzumace jídel. Cukr naše tělo potřebuje, stejně jako tuk - jen jen čistě na nás kolik si ho do těla "nandáme" nedělejme z cukru démona a nevyhánějme démony Aspartanem !

Naše sirupy jsou primárně určeny k ředění vodou a slouží k tomu, aby uhasily žízeň a naladily chuťové buňky. Jde nám o chuť - nejsme lidoví léčitelé. Nikdy nebudeme tvrdit bláboly typu ... když si dáte lžíci našeho borůvkového sirupu před spaním, tak ráno uvidíte o 3 metry víc na dálku než včera.. jako to dělají jiní výrobci sirupů, léčitelé a šarlatáni ! Zřeďte si raději tu lžíci borůvkového sirupu sklenicí vody a aktivujte hladinu serotoninu (hormonu štěstí), stejně jako se aktivuje po všem výjimečně dobrém. Nicméně vzhledem k technologii výroby a šetrné pasterizaci si i naše sirupy zachovávají spoustu tělu prospěšných látek ! Jejich účinky bohužel, díky bezmozkům z EU bez špetky zdravého rozumu, nemůžeme u výčtu sirupů publikovat, nicméně volně šiřitelné informace o účincích surovin používaných v našich sirupech si můžete přečíst zde

co u nás nového...

 • 10.5.2018

  mandarinkový sirup s rozmarýnem

 • 22.8.2017

  Máme nový sodobar, díky kterému si můžete dát perlivou či neperlivou limonádu

 • 8.6.2017

  1.6. sortiment doplňujeme o Bezinkový sirup s medem a limetkou 

 • 10.5.2017

  přidáváme rakytníkový sirup s moringou - je skvělý !

 • 25.4.2017

  Náš nejnovější sirup z granátového jablka s jitrocelem bez problému prošel ochutnávací zkouškou na Karnevalu chutí v Ostravě - takže Vám jej budeme moc rádi nadále nabízet !

Starší »

....

Jsem poctivý živnostník, nikoho neokrádám, mé podnikání není existenčně závislé na dotacích, umím číst a shánět informace, u voleb používám zdravý selský rozum...Je naprosto absurdní, aby mne a další milión živnostníků nazýval plošně zlodějem člověk, bez špetky morálního kreditu a s tunou žluklého másla na hlavě. Slovy klasika - Na rohu ulice vrah o morálce káže...Chci doopravdy lepší Česko - bez bolševiků, estébáků, zlodějů, lhářů, bezpáteřních oligarchů a senilních , věčně opilých narcisů ! Nechci aby se za nás budoucí generace musely stydět !

 „Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí.“ – Benjamin Franklin

Sestavuji aktuální kalendář ...